100-lecie x2!

Sejm uchwalił rok 2018 rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. „11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata” – napisano w uchwale.

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę to czas niezwykły, który Związek Harcerstwa Polskiego będzie świętować w równie niezwykły sposób. To okres radosnego przeżywania i przygotowań. Sam zlot poprzedzą bowiem w środowiskach różne działania, by w efekcie podsumować je podczas wielkiego wydarzenia w Gdańsku.

Oprócz 100-lecia odzyskania niepodległości, Związek Harcerstw Polskiego świętować będzie 100-lecie swojego istnienia. Rok 2018 będzie więc nadzwyczajnym okresem dla każdej Polki i Polaka, ale też dla każdej harcerki i harcerza.